niedziela, 29 października 2017

Imionki wesołe stworki od Granna


Imionki to kolejna kolorowa i wciągająca gra od firmy Granna. Uwielbiamy ich gry. Mamy przy nich mnóstwo zabawy, a i możemy się nauczyć czegoś nowego tak jak np. z gry "Która godzina?" Granna oferuje swoje produkty, w różnych przedziałach wiekowych. Również najmłodsi znajdą tu coś dla siebie. Imionki to wesołe stworki, które zapomniały jak się nazywają. Pomożesz im znaleźć imię? Imionki przeznaczone są dla dzieci od pięciu lat, a liczba graczy przewidziana na 2-6 osób. Wiadomo, że w pojedynkę nie ma frajdy z zabawy. Jest to kreatywna gra karciana, której celem jest wymyślenie nowych imion bądź pseudonimów dla przedstawionych stworków. Dorośli świetnie się będą przy niej bawić razem z dziećmi. 
Grę rozpoczyna osoba mająca najdłuższe imię. Odsłania ona kartę z naszej talii i nazywa Imionka. Następnie kolejni gracze sięgają po karty. Jeśli dany imionek się już wcześniej pojawił musimy jak najszybciej wykrzyczeć jego imię. Osoba, która jako pierwsza powie jego imię zabiera wyłożone karty. Jeżeli żaden z graczy nie pamięta danego imienia, wymyśla mu się kolejne.


Gra ta posiada liczne walory edukacyjne, a zarazem można się przy niej świetnie bawić. Ćwiczy pamięć, rozwija kreatywność, rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnej zabawy. 


Zabawa po skończonej partii się nie kończy bo dzieci nie chcą skończyć grać. Niektóre imiona potrafią być bardzo wymyślne. Warto je jednak notować bo nie wszystkie można spamiętać i ciężko jest wtedy sprawdzić kto udzielił poprawnej odpowiedzi. 

Mieliśmy masę zabawy i nie raz jeszcze ją będziemy mieć. Polecam na wspólne spędzanie czasu :) 

14 komentarzy:

 1. Witam gry takie to najlepsze co może być dla naszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu gry są najlepsze dla naszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Super gra na ćwiczenie pamięci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super rozwijająca gra :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby więcej takich gier które ćwiczą pamięć a przy okazji można się świetnie bawić z dzieckiem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, ciekawie :) trzeba będzie kupić i zabawić się w rodzinnym gronie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra wydaje sie bardzo ciekawa. Ela Rojek

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znałam tej gry a po recenzji stwierdzam, że musi być świetna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obrazki z pewnością zachęca dzieci do gry bo są zabawne i kolorowe

  OdpowiedzUsuń

:)

/>